Články

Ctitelia Zázračnej medaily jubilovali

Združenie Zázračnej medaily (ZZM) oslávilo 10 rokov od svojho vzniku na Slovensku. Jeho členovia sa 25. júla zišli na spoločnej ďakovnej púti v Rajeckej Lesnej, aby ďakovali za všetky milosti, ktoré nám Panna Mária prináša prostredníctvom tohto apoštolátu. . Po úvodnej adorácii a modlitbe posvätného ruženca nasledovala slávnostná svätá omša, ktorú celebroval páter Ondrej Skočík Čítať viac . . .

Duchovné cvičenia a stretnutie koordinátorov v Hronskom Beňadiku

12. – 14. júna 2020 sa v benediktínskom kláštore v Hronskom Beňadiku uskutočnili duchovné cvičenia ZZM s pátrom Františkom Honíškom CM pod patronátom sestričiek vincentiek, Gemmy a Renáty. V rámci duchovných cvičení sa dňa 13.6.2020 uskutočnilo aj formačné stretnutie vedúcich/koordinátorov skupín ZZM. Na úvod by som rada použila vetu pátra Františka, ktorá viackrát rezonovala týmto Čítať viac . . .

Návšteva vo farnosti Omšenie a požehnanie kaplniek PM

Naša dolina je známa mariánskou úctou, ale v tomto roku sa ešte niečo zmenilo. Vo farnosti začala Podomová návšteva Panny Márie Zázračnej medaily. Túto medailu síce viacerí z nás už dlhé roky nosili na ruženci alebo na retiazke, ale nie každý vedel, aké milosti a dary sú s ňou spojené. V jednu februárovú nedeľu však Čítať viac . . .

Návšteva vo farnosti Lednické Rovne a požehnanie kaplniek PM

Naša cesta za Podomovou návštevou Panny Márie prostredníctvom kaplnky sa začala ešte v máji minulého roku svedectvom Ľudky z Pruského. Zapáčila sa nám myšlienka priniesť do našej farnosti niečo nové a tak veľmi krásne. No cesta za kaplnkami bola kľukatá. Práve sa nám vo farnosti menili kňazi, a tak sme si museli aj my chvíľu Čítať viac . . .

Návšteva vo farnosti Dulovce a požehnanie kaplnky PM

Vo farnosti Dulovce sme sa o apoštoláte Podomovej návštevy Panny Márie dozvedeli od našej rodáčky sestričky Beáty. Farníci rýchlo prejavili záujem, zapísali sme sa do zoznamu a tešili sa na Pannu Máriu. So sestričkami vincentkami, ktoré majú ZZM na starosti, sme dohodli dátum ich návštevy, počas ktorej nám predstavili Združenie Zázračnej medaily a apoštolát Podomovej návštevy Panny Čítať viac . . .