Články

Duchovné cvičenia a stretnutie koordinátorov v Nitre

Dňa 21. až 23. februára 2020 sa konali duchovné cvičenia pre členov ZZM v Nitre. Vďaka sestričkám a P. Jozefovi Garajovi sme zažili malé nebo. Páter nás povzbudzoval čítať Božie Slovo, prežívať sv. omšu a domov doniesť kus neba. Učiť sa dôverovať Bohu vo všetkom a odovzdávať všetky starosti aj radosti podľa príkladu života pátra Čítať viac . . .

List generálneho otca na pôstne obdobie

Rím 19. februára 2020     LIST NA PÔST 2020 „PREMIEŇAJÚCA SILA MODLITBY“   Drahé sestry a bratia vo svätom Vincentovi! Milosť a pokoj Ježiša Krista nech je vždy s nami! V tomto pôstnom čase budeme naďalej uvažovať o základných prvkoch spirituality svätého Vincenta de Paul. Svätý Vincent sa stal mystikom lásky, a to vďaka tomu, že Čítať viac . . .

Systémová zmena v službe chudobným

V dňoch 7.-8.2.2020 sa v Nitre uskutočnil dvojdňový seminár o Systémovej zmene zameranej na ľudí v chudobe pod vedením Medzinárodnej komisie Vincentskej rodiny na propagáciu Systémovej zmeny. Seminár venovaný koncepcii Systémovej zmeny viedli členovia Medzinárodnej komisie pán James Claffey (Spolok sv. Vincenta de Paul, USA) a páter Giuseppe Turati, CM (Taliansko). Systémová zmena smeruje ďalej, než len k poskytnutiu jedla, oblečenia, či Čítať viac . . .

Duchovné cvičenia v Prešove

V mariánskom mesiaci októbri sme mali turnus duchovných cvičení pre ZZM aj na východnom Slovensku. Bolo to v dňoch 11. až 13. 10. 2019 v Prešove v Exercičnom dome sv. Ignáca. Na tomto obohacujúcom stretnutí sa zúčastnilo cez 34 účastníkov z viacerých farností. Bol to čas stíšenia, zastavenia sa a modlitby. Pozvanie prijal kňaz spišskej diecézy otec Milan Hvizdoš, ktorý sprevádzal Čítať viac . . .