Články

Požehnanie kaplnky v Kotešovej

Dňa, 7. apríla 2024, v nedeľu Božieho milosrdenstva bola vo farnosti Kotešová požehnaná už tretia kaplnka Panny Márie Zázračnej medaily. Panna Mária prichádza do rodín, aby sa stala ich Kráľovnou, prinášala im Božie požehnanie, rozdávala im potrebné milosti pre každodenne starosti života a privádzala ich bližšie k Ježišovi, k svojmu Synovi… Vďaka Panna Mária za Čítať viac . . .

Návšteva v Kamenici nad Cirochou

Zázračná medaila a putovná kaplnka – prostriedok požehnania a milostí pre našu farnosť… Tohtoročná Kvetná (palmová) nedeľa, 24. 3. 2024, bola v našej farnosti  o niečo zvláštnejšia ako tie minulé. Pozvanie nášho duchovného otca prijala sestra Gemma, vincentka zo Združenia Zázračná medaila (ZZM). Jedná sa o medzinárodné verejné združenie veriacich, do ktorého môžu patriť všetci, Čítať viac . . .

Návšteva v Rajci

Štvrtá pôstna nedeľa, „radostná“, 10.marca 2024 sa v našej farnosti Rajec začala trocha netradične. Zavítala ku nám Panna Mária Zázračnej medaily v putovnej kaplnke so sestričkou Gemmou na prezentáciu o Združení Zázračnej medaily s apoštolátom Podomovej návštevy Panny Márie. Vo farskom kostole 3x a na filiálkach v Ďurčinej, Malej a Veľkej Čiernej s. Gemma podala Čítať viac . . .

Mária začína putovať v Šarišských Dravciach

Požehnanie kaplniek sa v našej farnosti Šarišské Dravce uskutočnilo v Prvú pôstnu nedeľu 18.2.2024. Svätú omšu celebroval kňaz ZZM P. Jozef Noga CM, ktorému ĎAKUJEME za krásne a povzbudivé slová. Krásne nám opísal zázračnú medailu, rozprával o zjavení sv. Kataríne Labouré. Povzbudil nás k modlitbe, akú silu má modlitba v našich životoch… s možnosťou pozvať Čítať viac . . .

Kaplnka v Rokycanoch

Na prvú sobotu, 2. marca 2024, náš pán farár Martin Ferčák požehnal putovnú kaplnku Panny Márie Zázračnej medaily pri sv. omši, v našom kostolíku v Rokycanoch. Túžobne sme ju očakávali a tešíme sa, že je už medzi nami, v našich rodinách! To už pribudla piata kaplnka v našej farnosti Bajerov. Bez hriechu počatá Panna Mária, Čítať viac . . .

Pôstna duchovná obnova na Spiši

V sobotu 2. marca 2024 sa uskutočnila pôstna duchovná obnova pre členov Združenia Zázračnej medaily v kňazskom seminári na Spišskej Kapitule. Duchovne načerpať, povzbudiť sa a obnoviť prišlo 85 záujemcov z 23 farností Spiša a okolia. Bohatý program modlitby a stíšenia svojou prítomnosťou, prednáškami a vysluhovaním sviatostí obohatil dôstojný pán farár z Vyšných Repáš, Igor Čítať viac . . .