Články

Požehnanie kaplnky v Orovnici

Po roku a pol putovania podomovej kaplnky Panny Márie sa tešíme už z druhej kaplnky v našej filiálke Orovnica, farnosť Hronský Beňadik. Kaplnku nám tento krát 19.februára 2021 posvätil náš miestny pán farár. . Tešíme sa, že budeme môcť mať kaplnku a pripomínanie si Máriinej blízkosti častejšie, keďže mnohým z nás sa nám s ňou Čítať viac . . .

List generálneho otca na pôst

Rím 10. februára 2021   Môj dolámaný Kristus   Drahí členovia Vincentskej rodiny! Milosť a pokoj Ježiša Krista nech je vždy s nami! Po dramatických udalostiach minulého roka, kedy utrpenie spôsobené vojnami, prírodnými katastrofami a hladom bolo znásobené pandémiou COVID-19, nás viera pobáda žiť nový rok 2021 s nádejou, a to aj v situáciách, ktoré Čítať viac . . .

Požehnanie kaplniek v Novej Bani

K ôsmim kaplnkám v našej farnosti Nová Baňa pribudli 1. februára 2021, 2 nové kaplnky. Požehnal ich v pondelok poobede náš pán dekan Peter Mišík, vzácny človek pre našu farnosť, naša láska. V 250 domácnostiach bude prítomná Panna Mária 2 krát do roka. Je to veľké požehnanie pre každú domácnosť, tešiť sa z prítomnosti Panny Márie, zasvätiť Čítať viac . . .

Požehnanie kaplniek Panny Márie v Trstenej

Vo farnosti Trstená 13. 1. 2021 požehnal dve nové kaplnky náš pán dekan Doc. ThDr. Juraj Spuchľák, PhD., ktorý dodal tejto prekrásnej slávnosti úctu a dôstojnosť. V jeho osobe máme v našej farnosti obrovské požehnanie. Pretvára našu farnosť na chrám, aby sme žili zasvätení Nepoškvrnenému Srdcu na väčšiu Božiu slávu. Veríme, že rodiny do ktorých Čítať viac . . .