Články

Duchovná obnova vincentskej rodiny II. na Spiši

29. – 31. augusta sa uskutočnila trojdňová duchovná obnova o Zázračnej medaile a sv. Kataríne Labouré na Spiši – v kňazskom seminári v Spišskej Kapitule. . Keďže som koordinátorka ZZM u nás v Snine a spolu s manželom Danielom (aj so synom Danielikom) sme tejto, „službe“ odovzdaní, prihlásili sme sa. Okolnosti boli ale také, že nám pár Čítať viac . . .

Duchovná obnova o Zázračnej medaile a sv. Kataríne Labouré v Nitre

Tento víkend 22.8.-25.8.2019 som sa zúčastnila duchovnej obnovy o Zázračnej Medaile a svätej Kataríne Labouré v kňazskom seminári v Nitre. Prednášal nám prof. Waldemar Rakocy, ktorý patrí k expertom zaoberajúcimi sa mariánskymi zjaveniami v Paríži v roku 1830. O medailičke som už počula viaceré prednášky a táto bola zaujímavá aj tým, že každý symbol na Čítať viac . . .

Stretnutie vo farnosti Rudno nad Hronom

V nedeľu 23. júna 2019 sme navštívili farnosť v banskobystrickej diecéze Rudno nad Hronom so súhlasom správcu farnosti dp. Andrejom Porubským. Vo farskom kostole v Rudne a vo filiálke Voznica pri sv. omšiach sme sa v krátkosti prihovorili a predstavili ZZM a jeho apoštolát podomovú návštevu. Po sv. omšiach sme pred kostolom rozdávali Zázračné medaily s letáčikmi. Popoludní o 14.00 hod. sme vo filiálnom Čítať viac . . .

Stretnutie vo farnosti Horná Poruba a požehnanie kaplniek PM

V nedeľu na slávnosť Najsvätejšej Trojice 16. júna 2019 naša púť s Pannou Máriou mala cieľ vo farnosti Horná Poruba na Považí. Na podnet rodín, ktoré mali skúsenosť zo susedných farností, ako Panna Mária putuje po rodinách,   sme dostali pozvanie do tejto farnosti  od pána farára Stanislava Capiaka. Farský kostol sv. Kataríny je v rekonštrukcii, preto sa sv. Čítať viac . . .

Stretnutie vo farnosti Nemčiňany a požehnanie kaplniek PM

V nedeľu 9. júna 2019 bola krásna slávnosť – Turíce. V tento deň sme prijali pozvanie pána farára, a navštívili sme farnosť Nemčiňany, ktorá má dve filiálky Malé Vozokany a Veľké Vozokany. Pri všetkých sv. omšiach aj vo filiálkach sme krátko predstavili Zázračnú medailu a Združenie Zázračnej medaily s jeho apoštolátom podomovej návštevy Panny Márie. Čítať viac . . .