Články

Požehnanie kaplniek vo farnosti Topoľčianky

V nedeľu 11.10.2020 sme mali slávnosť, na ktorú sme sa veľmi tešili. V našom farskom kostole v Topoľčiankach sa požehnávali 2 kaplnky Panny Márie Zázračnej medaily – pre Topoľčianky i pre filiálku Hostie. Kaplnky požehnával P. Jozef Garaj. Požehnanie sa mohlo uskutočniť v obmedzenom množstve ľudí kvôli opatreniam pre Covid 19. . Sme veľmi vďační, že Panna Mária bude putovať po Čítať viac . . .

Návšteva vo farnosti Habovka

V nedeľu dňa 13.09.2020 sa na severe Slovenska, v malebnej obci pod Roháčmi, v Habovke, uskutočnila katechéza s prezentáciou a svedectvami Združenia Zázračnej medaily. Bol to náhradný termín, nakoľko z dôvodu pandémie Covid-19 bolo pôvodné plánované stretnutie, ktoré malo byť po Veľkej noci v Nedeľu Božieho milosrdenstva, zrušené. Farnosť Habovka je zasvätená Sedembolestnej Panne Márii, takže návšteva sestričky Gemmy zo Spoločnosti dcér Čítať viac . . .

Požehnanie 17. kaplnky v Oščadnici

3.októbra 2020 sme mali vo farskom kostolíku v Oščadnici fatimskú sobotu. Kaplnka Panny Márie ZM bola počas jej slávenia pred obetným stolom. Modlili sme sa ruženec, spievali sme za každým desiatkom piesne k Panne Márii – takto sme prosili a ďakovali… Zúčastnili sa aj nové členky ZZM sedemnástej skupinky podomovej návštevy Panny Márie. Na ich Čítať viac . . .

Návšteva vo farnosti Vrútky

V našej farnosti Vrútky sme mali v nedeľu 20. septembra milé stretnutie. Zavítali k nám sestry vincentky. O 15. hodine sme sa pomodlili Korunku Božieho milosrdenstva a po nej nám s. Gemma porozprávala o zjavení Panny Márie sv. Kataríne a potom o Združení Zázračnej medaily. Jej rozprávanie bolo pútavé a nám blízke, lebo medailu poznáme Čítať viac . . .

Návšteva vo farnosti Čerín

V nedeľu 13. septembra sme v našej farnosti Čerín úctivo privítali sestry vincentky zo ZZM pod vedením sr. Márie Gostíkovej. Sestričky s nami slávili nedeľnú sv. omšu, po nej sa nám v krátkosti predstavili a pozvali na poobedné stretnutie. Boli veľmi príjemné, sálala z nich milota a pokoj. Poobedné stretnutie sme otvorili radostnými mariánskymi chválami. Čítať viac . . .