Články z WEB-u

Vatikán 5. júla – Charizma sv. Vincenta de Paul je dnes rozšírená po celom svete v podobe charitatívnej služby a ohlasovania evanjelia chudobným. O 400. jubileu Vincentskej rodiny, tkoré sa uskutoční 12. – 15. októbra 2017 v Ríme za účasti pápeža Františka hovorí pre Vatikánsky rozhlas P. Emil Hoffmann CM.

Rajecká Lesná 1. júna (TK KBS) Pri príležitosti 400. výročia zrodu Vincentskej charizmy mali Vincentíni svoju púť v Rajeckej Lesnej. Počas uplynulého víkendu sa na nej zúčastnilo takmer 300 členov Vincentskej rodiny.

Bratislava 30. januára (TK KBS/Rádio LUMEN) Dvestodvadsaťpäť vetiev a spoločenstiev a viac ako tri milióny aktívnych členov po celom svete. To sú čísla Vincentskej rodiny, ktorá si na sviatok Obrátenia sv. Pavla pripomenula 400 rokov založenia svojej charizmy.

Bratislava 27. januára (TK KBS) Vincentská rodina na celom svete si tento rok pripomína 400. výročie narodenia charizmy, ktorá je inšpirovaná svätým Vincentom de Paul. Oslavy tohto jubilea sa uskutočnia aj na Slovensku.