Svedectvo o pomoci PMZM v Belej

V piatok 30.06.2023 som sa dozvedela, že moja 79- ročná sestra bola vo štvrtok odvezená do nemocnice pre silné bolesti brucha. Na urgentnej ambulancii sa prejavilo silné krvácanie zo zažívacieho traktu. Gastroenterológ pomocou sondy do žalúdka zistil zápal aj krvácajúci vred. Zápal a vred sa nachádzal aj na pažeráku. Po konzultácii s chirurgom zahájili konzervatívnu liečbu na internej JISke.
O stabilizovaní zdravotného stavu a priebehu ochorenia nás informovala jej dcéra, ktorá jediná k nej mala prístup. Po týždni – v piatok večer – som mala od sestry telefonát. S radosťou som počula jej hlas a pýtala som sa, či je už preložená z JISky na oddelenie. Ona odpovedala: „SOM DOMA“.
Hneď počas hospitalizácie sme sa celá rodina začali modliť za jej uzdravenie, odslúžená bola aj svätá omša.

.

V nedeľu 2.07.2023 sme mali v Belej, v našom farskom kostole, ktorý je zasvätený sv. Márii Magdaléne, požehnanie putovných kaplniek apoštolátu Podomovej návštevy Panny Márie Zázračnej medaily a zasvätenie sa Panne Márii. Týmto dňom aj vzniklo v našej farnosti Združenie Zázračnej medaily.
My sme malá filiálka – Kubíková – a jedna kaplnka začala putovať aj u nás. Ja som bola na zozname zapísaná ako prvá a tak som si kaplnku z kostola priniesla domov. Pri modlitbe som vrúcne prosila Pannu Máriu za uzdravenie mojej sestry. Pri návšteve sestry už u nej doma, nám hovorila, že keď bola zdravotne stabilizovaná, prišiel na JISku nemocničný pán kaplán, vyspovedala sa a prijala Oltárnu sviatosť. Pán kaplán ju zasvätil Panne Márii Zázračnej medaily, dostala prívesok aj náramok s medailou, aj posvätený ruženec. Pán kaplán sľúbil ďalšiu návštevu. Jej zdravotný stav sa zlepšil. Po týždni hospitalizácie zaviedli opäť sondu do žalúdka a zistili, že zápal aj vred bol zahojený. Všetci boli prekvapení zo zlepšenia jej zdravotnému stavu. Sestra bola prepustená do domácej starostlivosti.
Ja som po príchode domov od sestry uvažovala o okolnostiach a prišla som k záveru: „MALI SME V NEBI VEĽMI DOBRÚ ORODOVNÍČKU ZA JEJ UZDRAVENIE“. Veľká VĎAKA, Panna Mária, za tvoje orodovanie!
Tvoja ctiteľka Eva Kubíková

.