Púť členov ZZM do Paríža

22.- 25. septembra 2018 od soboty do utorka sa uskutočnila celý rok očakávaná púť členov ZZM do Paríža – do kaplnky zjavenia k Panne Márii Zázračnej medaily. Na púti, ktorú zorganizovali p. Silvia Lehutová so sr. Gemmou,  bolo 26 účastníkov z celého Slovenska. Duchovnými sprievodcami boli P. Jozef Garaj CM, ktorý na našich vzácnych miestach v Paríži odslúžil sväté omše a sestrička Patrícia Šeptáková.

Večer 22.septembra 2018 naši pútnici pristáli v Paríži, kde sa začína 2. ročník púte ZZM k Panne Márii Zázračnej medaily a k sv. Vincentovi de Paul.

.
Prvý deň našej púte – vo štvrti svätého Lazára – opátstvo svätého Lazára v ktorom pôsobil svätý Vincent. Kostol sv. Vavrinca a výklad sestry Kláry – našej dnešnej obetavej sprievodkyne. Zažili sme pieskovú búrku  v Luxemburských záhradách. A po nej začalo liať ako z krhle. Schovali sme sa do Saint Sulpicius, Saint Etiene a st Genevieve… vo štvrti Opátstvo sv. Lazára, kde žil a pôsobil sv. Vincent…

.
Popoľudňajší program: videoprezentácia a svätá omša v kaplnke Zázračnej medaily – tentokrát sa o nás postarala sestra Adriana

.
Druhý deň začíname svätou omšou v kaplnke sv. Vincenta, po nej modlitba ruženca s Vincentskými svätými a prednáška o kaplnke v réžii sr. Patrície.

.
Pokračuje: múzeum sv. Vincenta de Paul, čas na modlitbu v kaplnke, Invalidovňa, Eiffelovka, Notre Damme, Víťazný oblúk a nakoniec večerná plavba loďou. Juj nožičky naše!

.
Tretí deň začíname rozlúčkovou sv. omša v kaplnke Zázračnej medaily, Mont Martre a Sacre Coeur (Najsvätejšie srdce Ježišovo), štvrť umelcov a posledný pozdrav od sv. Vincenta.

.
Všetkým veľká vďaka za krásne spoločenstvo, nezabudnuteľné zážitky a mnoho milostí, ktoré sme pri Panne Márii a sv. Vincentovi dostali.

“Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame!”

Bol to požehnaný čas!