Návšteva farnosti Trenčianske Jastrabie

Drahí priatelia, bratia a sestry ZZM,

splnila sa nám dlhodobá túžba. Bolo to v momente, keď nám zavolala sestra Mária, že v nedeľu donesie do kostolíka 2 kaplnky Panny Márie. A potom sme ostali ešte viac naplnení vďačnosťou a bázňou, až zázračným darom, keď sme si uvedomili, že v nedeľu 16. apríla je sviatok Božieho milosrdenstva.

.

Pán Ježiš pod obrazom Božieho milosrdenstva privítal svoju Matku. A my sme so slzami a rozochvetým srdcom ďakovali za túto veľkú milosť, ktorá prišla do našej farnosti. Sestrička Mária nás svojou vyčerpávajúcou zážitkovou katechézou, plnou ukážok a materiálov, vniesla do histórie, cieľa a významu podomových kaplniek. Potom nás oboznámila s priebehom odovzdávania kaplniek a modlitieb pri Panne Márii.

Po sv. omšiach sme sa obohatili o ďalšie milosrdné lúče, ktoré na nás vysiela okrem Pána Ježiša – aj Panna Mária. Aaach, aké veľké milosti na nás zosielajú… Ku nim sa oddnes ešte vrúcnejšie budeme utiekať, prosiť a ďakovať. Zároveň sme zažili krásne chvíle s rehoľnou sestričkou, ktorá v rodinách z rodinného spoločenstva, ktoré funguje ešte z čias totality, si zaspomínala s nami na mnohé zážitky veselé i smutné… ale hlavne bolo to stretnutie plné lásky, objatí radosti, modlitby a povzbudenia.

Bohu vďaka za toľko milostí, ktoré nám naraz udelil a ktoré si veľmi vážime a uchovávame v srdciach a v rodinách. Ďakujeme a spolu s Vami sa modlíme za celé ZZM k našej drahej Mamičke Zázračnej medaily.

Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k Tebe utiekame.

Gitka Koreňová

.