Duchovná obnova ZZM v Medzibrodí nad Oravou

.    Dňa 22. októbra 2022 som sa zúčastnila duchovnej obnovy Združenia Zázračnej medaily na dolnej Orave v Medzibrodí, je to filiálka farnosti Kňažia pri Dolnom Kubíne. Bola to moja prvá duchovná obnova. Nevedela som, čo má čaká, ale tešila som sa. Tešila som sa, že budem so živým Pánom a Máriou a tiež som sa tešila, že si oddýchnem od povinností doma a budem v tichu adorovať. Môžem povedať, že to bol pre mňa deň s veľkým D.

.

Začínali sme modlitbou ruženca a naučili sme sa spievať povzdych Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame. Veľmi sa mi páčili prednášky P. Jozefa Nogu CM, ktorý bol s nami celý deň. Prvá prednáška bola o dokonalosti. Z nej som si odniesla, že sa môžeme stať svätými v tom, čo robíme. Ďalšia vec, aby sme sa nesústredili na skrývanie svojich slabostí, ale snažili sa byť dobrými a odovzdávali svoje slabosti Bohu. V kázni nám porozprával o dôvere. Dôveruj vo všetkom Bohu. A citoval aj slová sv. Jána Pavla II. počas krížovej cesty: „Padať, vstávať, padať, vstávať, padať a vstávať.“ Tak ako Pán Ježiš padol a vstal, tak aj ja som veľakrát padla a je to úžasné, že Boh nám dá silu, len ho musíme o to požiadať. Tiež nás páter povzbudil k čítaniu Sv. písma. Posledná prednáška bola o veselosti, radosti a šťastí. Veľmi ma povzbudili jeho slová a utkvela mi v hlave myšlienka: „Najväčším umením v živote je usmiať sa vo chvíli keď je človeku do plaču.“

V prezentácii som sa dozvedela o vzniku ZZM na Slovensku a jej aktivitách. Vypočula som si svedectvá, kedy Panna Mária robila naozaj neuveriteľné zázraky.

.

Ďakujem všetkým za možnosť prísť na obnovu a modlím sa za vás. Krásny pocit zostáva vo mne. Ďakujem Márii tiež za to, že keď som sa vrátila domov, môj manžel mal úsmev na tvári a deti boli tiež spokojné. Ešte raz ďakujem za pozvanie zažiť túto skvelú duchovnú obnovu.

Vďačná Zuzka, vedúca skupinky v Dolnom Kubíne

.