Duchovná obnova vincentskej rodiny II. na Spiši

29. – 31. augusta sa uskutočnila trojdňová duchovná obnova o Zázračnej medaile a sv. Kataríne Labouré na Spiši – v kňazskom seminári v Spišskej Kapitule.

.
Keďže som koordinátorka ZZM u nás v Snine a spolu s manželom Danielom (aj so synom Danielikom) sme tejto, „službe“ odovzdaní, prihlásili sme sa. Okolnosti boli ale také, že nám pár dní pred obnovou ochorel syn Danielik a keďže mu teploty vôbec neklesali, začali sme uvažovať, že nikam nepôjdeme. V stredu som si ale uvedomila, že už asi týždeň nemá náramok s medailou (keďže sa mu roztrhal) a tak som to chytro napravila. Jeho zdravotný stav sa radikálne zmenil! Áno, boli sme noc predtým na infúziách v nemocnici, tie isto pomohli, no Zázračná medaila, určite pomohla tiež! Znamenie! A tak, keď sa mu uľavilo sme ho zverili mojim rodičom a mohli sme ísť…

.
Ďakujeme sr. Gemme, že nás povzbudzovala. Dni, ktoré sme tam prežili boli úžasné… Dozvedeli sme sa veľa o Zázračnej medaile a jej posolstve, o živote sv. Kataríny Labouré… Vďaka Vám p. Prof. Waldemar Rakocy CM!!!
Ja s Danielom sme prežili i povzbudzujúcu spoveď, u P. Jaroslava Jaššu CM, ktorému sme veľmi vďační. Celkovo za tie dni si človek uvedomil, ako málo stačí… pohľad, úsmev, stisk ruky, podanie taniera s jedlom, spoločné zdieľanie prežitých chvíľ… tak sa z úplne cudzích ľudí stávajú tí, ktorých spája naša Matka, Panna Mária.

.
Dnes máme obaja pocit, že toľkým ľuďom by sme dopriali také dni… poznanie, motiváciu… byť lepší, pokornejší, ochotnejší… byť „živí“… určite to budeme odporúčať všetkým členom ZZM (i nečlenom). Veľkou pomocou a povzbudením bude aj kniha Katarína Laboré a Zázračná medaila, kde sú zhrnuté prednášky, ktoré sme počuli a môžeme sa k nim vrátiť. ĎAKUJEME VŠETKÝM! Vďaka všetkým, ktorí tam boli, ostávate v našich modlitbách!
P.S.: Budeme odporúčať aj film „Sv. Katarína Labouré, tichý posol lásky“ z réžie pána Branislava Valka Tešíme sa na ďalšiu duchovnú obnovu!!!

S láskou Martinka zo Sniny ZZM

 

 

zdieľajte - lajkujte :-)