Svedectvá – nové

16 ročná Simonka nám píše: “… môj dedko prvýkrát vo svojom živote vzal do rúk Bibliu a modlil sa, i môj ocino začal chodiť do kostola…“.

Mladý muž vyznal: „Jej zásluhou sme sa ako rodina viac modlili a viac nás to stmelilo. Jej zásluhou som sa po vyše 4 rokoch rozhodol ísť na sv. spoveď…“.

Počas pobytu Panny Márie v rodine, dochádza k zmiereniu rozvadených –
po 21 rokoch sa pani zmierila so svojou švagrinou. Mladé susedky sa zmierili pri vzájomnom odovzdaní si kaplnky .

V rómskej osade je 59 rodín, do ktorých Panna Mária prichádza. Všetci vravia, že počas pobytu Panny Márie prežívajú pokoj v celej rodine.

Počas pobytu Panny Márie sa stali aj telesné uzdravenia. Malého vtedy
3 ročného Adamka s ťažkou leukémiou našli spinkať pod kaplnkou Panny Márie. Stav je stabilizovaný. Je z neho miništrant.

Mladý muž nám napísal: “ Zázračná medaila má obrovskú silu. Ako 22 ročný som viedol život bez Boha – alkohol, cigarety, túlanie sa po nociach, nečistý život. Na 25. narodeniny som dostal od sestry zázračnú medailu. Po večeroch som sa začal modliť k Panne Márii, aby som skončil s tým životom. V plači som sa modlil do neskorej noci, aby mi to bolo odpustené“. Po troch rokoch sa oženil a na svadobnú cestu išiel aj s manželkou do Paríža na rue du Bac, kde zažil neopísateľný pocit blízkosti Panny Márie.

Mladá mamička dala do inkubátora zázračnú medailu a zomierajúci Adamko,
ktorému lekári už vôbec nedávali nádej na život, sa zachránil. Teraz má 3 roky.

Zásah Panny Márie pri výbere manžela
Podomová návšteva kaplnky Panny Márie je veľkým darom a milosťou, ktorú môžeme zažívať. Sama som túto milosť mohla zakúsiť na vlastnej koži. V jeden večer po prijatí kaplnky Panny Márie som Panne Márii zverila jednu prosbu. Modlila som sa za budúceho manžela a poprosila som Pannu Máriu, aby mi ho ona sama vybrala. Modlievala som sa modlitbu k archanjelovi Rafaelovi za budúceho manžela a časom mi padli oči na novénu k Panne Márii Zázračnej medaily, ktorú som sa začala modliť na tento úmysel. Môžem povedať, že Panna Mária zasiahla a hneď po ukončení novény som sa spoznala s chlapcom, teraz už mojím manželom. Pri našom prvom stretnutí si na mojom krku všimol Zázračnú medailu Panny Márie, ktorú som stále nosila a bol veľmi prekvapený, že nosím tú istú medailu, ktorú má aj on na krku. A tak mi Panna Mária do života priniesla muža, ktorý je členom Mariánskej mládeže a má veľkú lásku k Panne Márii. Ďakujeme Panne Márii za príhovor a milosť!

Kamión
Stalo sa to na  jeseň v roku 2006. Cestovali sme s manželom osobným autom z neďalekého mesta do dediny domov. Pri odbočovaní z hlavnej cesty doľava manžel zbadal v spätnom zrkadle rýchlo sa približujúci kamión. Nakoľko oproti išlo osobné auto, musel mu manžel dať prednosť. Keď manžel zbadal, že ten kamión vôbec nespomaľuje, šliapol na plyn a pokračovali sme v ceste bez odbočenia asi 2 km. Ja som v tých chvíľach držala v ruke Zázračnú medailu. Strelnou modlitbou som Pannu Máriu prosila o pomoc, bolo to náhle a stresujúce. Keď sme kamión za sebou už nevideli, vrátili sme sa a išli sme ho hľadať, kde je. Na mieste, kde manžel šliapol na plyn, kamión odbočil doľava a narazil do oproti idúceho auta, ktoré bolo spredu málo poškodené a šofér utrpel iba ľahké zranenie, tiekla mu krv z nosa a jeho spolujazdkyni sa nič nestalo. Pokračovali sme v hľadaní kamióna a našli sme ho ďaleko v dedine, na ulici, ktorá mierne stúpa do kopca, tu sa mu podarilo zastaviť.

Keď som sa šoféra spýtala, prečo išiel tak rýchlo, povedal, že mal niečo s brzdami, nefungovali, ale v tej chvíli, keď bol už blízko pri nás, asi 2 metre, neznáma sila mu otočila volant do protismeru doľava a vtedy okrajovo šuchol oproti idúce osobné auto. Ja som mala na krku retiazku so Zázračnou medailou Panny Márie, ktorú nosím už veľa rokov. Som presvedčená, že tá neznáma sila, ktorá stočila volant šoférovi, bola práve Panna Mária. Vďaka Ti, Panna Mária, za Tvoju veľkú záchranu!”

Môžem jesť takmer všetko
Kaplnku Panny Márie Zázračnej medaily beriem ako veľké požehnanie pre našu farnosť a naše rodiny. Mnohí ľudia, rodiny, s ktorými sa stretám, vyjadrujú veľkú vďačnosť Panne Márii, veľmi ich teší, že sa necítia sami vo svojich životných trápeniach. Túžobne ju očakávajú, kedy príde zas.

Mám tiež jednu osobnú skúsenosť – teda myslím, že sa stal zázrak! Mala som dosť veľké problémy s pankreasom – vyše dva roky som sa trápila, nič som poriadne nemohla jesť, stále som mala kŕče a pod. Od toho apríla, ako k nám prišla Panna Mária do rodiny, mám dobré výsledky a môžem jesť takmer všetko. Vďaka Panne Márii! A ešte jeden darček sme dostali, čakáme šieste bábätko.

Svedectvo pána farára
Som kňazom jednej farnosti, kde máme niekoľko skupín, v ktorých putujú kaplnky Panny Márie po rodinách či osamelých ľuďoch. Mám veľa zážitkov a svedectiev, s ktorými sa mi ľudia zdôverujú pri sv. spovedi. Pripravil som si sviatočnú kázeň, kde sa zmieňujem aj o tom, aké zázraky prinášajú kaplnky Panny Márie Zázračnej medaily v našej farnosti. Tu je časť z kázne.

„K hlbšiemu životu viery môže napomôcť modlitba. A preto sa v dnešnej katechéze venujme modlitbe. V živote  viery sa nedá  žiť bez modlitby… Svätý Ján Pavol II. kedysi napísal: ,Potrebujeme sa vrátiť k modlitbe a modlitbe za rodiny. Každý, najmä manželia potrebujú modlitbu, ticho a adoráciu pred sviatostným Kristom, aby hlbšie vrastali do Ježišovej lásky.´

Dnes si nebudeme hovoriť nejaký dojímavý príbeh, ktorý sa niekde stal, ale dnes sa povzbuďme životom viery priamo z našej farnosti. Myslím, že veľké požehnanie do našej farnosti prinieslo putovanie kaplniek Panny Márie Zázračnej medaily. Tie kaplnky a najmä modlitba pri nich prinášajú naozaj zázraky. Vaše výpovede najmä po spovedi, kde máte možnosť sa mi prihovoriť, sú nádherné. Niekedy je to len šťastný povzdych: Máme práve kaplnku. Ale za tým povzdychom je niečo úžasné, to, čo sa volá pokoj, radosť. A kto dnes vlastní tieto hodnoty, vlastní najviac. Spomeniem i dve konkrétne výpovede.

Istá matka spomína, že doma v rodine je jediná, ktorá sa modlí a má záujem o život z viery. Keď mala doma kaplnku Panny Márie a modlila sa pri nej, na jej prekvapenie si zrazu k nej sadol muž a s pokorou jej povedal, čo za celé roky nikdy predtým nevyslovil: „Prosím ťa, modli sa nahlas, ty sa vieš tak krásne modliť.“ A keď prišli počas toho týždňa domov deti s vnúčencami, hneď im oznámil: „Máme kaplnku, choďte sa najskôr pomodliť.“ Nie sú to zázraky? Mnohí ste to vyjadrili takou peknou vetou: „Keď je u nás kaplnka, všetci sa správajú inak, s väčšou úctou, pokorou, ale i túžbou modliť sa.“ Nie je to úžasné?

Alebo iná matka sa dlho modlila za syna, najmä na úmysel, aby po rokoch šiel k sv. spovedi. Keď mali u nich doma kaplnku Panny Márie, pri ktorej sa so svojimi blízkymi modlila, syn nebadane odišiel a keď sa vrátil, povedal: „Bol som na sv. spovedi.“  Zakrátko táto matka ochorela na rakovinu a veľmi rýchlo odišla do večnosti. Mala 55 rokov. Na pohrebe pri rozlúčke si vypýtal slovo jej syn, práve tento, za ktorého sa modlila a ktorý po dlhých rokoch prijal sviatosti. Syn predniesol tento príhovor za veľkej účasti ľudí:

„Najdrahšia mamička!
Obraciame oči k nebu a prosíme o milosrdenstvo, o silu a odvahu Ducha Svätého, aby sme sa s tým zmierili a prijali Božiu vôľu. Je to neuveriteľné. Ešte pred pár dňami si sa s nami rozprávala a zrazu si ticho. Ticho, tichúčko sa vkráda do našich duší a my sa pýtame stále to jedno slovo: PREČO? Drahý Bože, ďakujeme Ti, že tu maminka mohla byť s nami. Že sme spoznali úžasného človeka, ktorý sa nám snažil ukázať, ako správne žiť, ako pomáhať druhým, ako sa obetovať a rozdávať radosť, šťastie a lásku. Vytvorila si nám domov, kam sme sa vždy radi vracali. Starala si sa o nás všetkých najlepšie, ako si vedela a my ti za to nemôžeme dostatočne poďakovať. Prepáč mi tie roky, keď som odmietal Božie milosrdenstvo. To trápenie, ktorým si pre mňa prešla. No napokon si mi vymodlila správnu cestu, dala si mi tým ten najväčší dar a za to som ti nesmierne vďačný…“ „…Svojou dobrotou, pokorou a úsmevom si dokázala rozjasniť deň. Nie je všetko v živote len o úsmeve a o šťastí, ale aj o trápeniach a bolestiach. Ale ty si nám spolu s tatinkom ukázala, že všetky prekážky života sa dajú zvládnuť, ak rodina drží spolu. Srdce mi ide puknúť od žiaľu, keď si uvedomím, že si nám odišla. Že zajtra neprídeš domov, nepozdravíš nás, nepomodlíš sa už s nami. Ale…  zrazu prichádza pokoj. Prichádza sila. Veríme v Pána Boha. A Pán Boh nás učí, že cieľom je žiť tak, aby sme smerovali do neba. Ty si nám ukázala svojím životom, ako to môžeme dosiahnuť aj my. Dobrotou, pokorou, láskavosťou a modlitbami. Odišiel najúžasnejší človek, akého som poznal. Srdce mi krváca, ale duša sa raduje, pretože verím, že si už blízko nášho Nebeského Otecka. Takže ti nehovorím ZBOHOM, ale DOVIDENIA, drahá mamička.“

Panna Mária požiar nedovolila
Pán denne udeľuje milosti mne – úbohej hriešnici a nedovolil, aby mi zhorel byt. V roku 2014 do našej farnosti prišla putovná kaplnka Panny Márie Zázračnej medaily.
Z veľkej milosti Božej patrím do skupiny putovnej kaplnky, ktorá bola v mojej rodine už niekoľkokrát. V roku 2015 som na jar dostala chrípku s vysokými teplotami nad 39 °C. Moja myseľ a rozum boli oslabené, lebo som nekontrolovane nechala v kuchyni na stole zapálenú sviečku, ktorá nebola zabezpečená v skle ani v porceláne, bola len v umelej hmote položená na korkovej podložke. V ten večer sme sa spolu s manželom modlili posvätný ruženec v kuchyni pri Panne Márii. Po skončení modlitby sme odišli z kuchyne do obývačky, kde som zostala s manželom asi hodinu. Vôbec som si neuvedomila, že som zabudla na horiacu sviečku. Zrazu som si spomenula, že v kuchyni horí sviečka. Rýchlo som vybehla a hustý čierny dym bol už v celom byte okrem obývačky, lebo sme mali na nej zatvorené dvere. Keď som v kuchyni rozsvietila svetlo, videla som zázrak. Stôl nehorel, len tlel, aj obrus z umelých vlákien len tlel a Sväté Písmo – Nový Zákon, ktoré mávam položené na stole, len tlelo a tlenie sa zastavilo pri rohu knihy tam, kde začínali SLOVÁ PÁNA JEŽIŠA.

Nekonečne ďakujem našej Mamičke, Panne Márii, ktorej denne zasväcujem moju celú rodinu a zverujem naše životy a všetko, čo máme a čím sme, že vyprosila milosť u nášho VŠEMOHÚCEHO, MILOSTIVÉHO,  NEKONEČNE  DOBRÉHO  PÁNA, ktorý nedovolil, aby vznikol v mojom byte požiar.

Takáto je Matka lásky
Bolo to v decembri roku 2015, keď mojej najstaršej dcére, lekárke žijúcej v zahraničí, diagnostikovali nález ťažkej diagnózy. V januári prebehla operácia a potom boli naordinované ožarovania. Moja prvá myšlienka bola, ako vždy, prosiť o pomoc našu Nebeskú Matku Máriu Zázračnej medaily. Od tej chvíle, čo som sa to dozvedela, som denno-denne sa modlila každý deň deviatnik k Panne Márii (celý deviatnik každý deň). Okrem spomínaného ochorenia mala aj diagnózu duchovnú. V cudzom svete už neviedla život taký, v akom bola vychovaná doma.

Uzdraviť sa z tejto duchovnej diagnózy jej pomohol na moju prosbu duchovný otec zo Slovenska, ktorý sa jej ujal a pripravoval ju na vianočnú svätú spoveď, ktorú si naposledy vykonala cca pred 23-25 rokmi. To bol pre mňa najväčší, najkrajší vianočný darček! Po tejto uzdravujúcej liečbe duše začala opäť viac vnímať duchovné veci, pomáhala aj istému mladému kňazovi, ktorý žije tiež mimo domova a boril sa s ťažkou diagnózou. Liečba tela bola tiež úspešná, samozrejme vďaka Nebeskému Oteckovi, ako aj Panne Márii Zázračnej medaily, ku ktorej sa celá naša rodina s dôverou modlila a začala prijímať do svojich príbytkov kaplnku Panny Márie. Ona vždy prišla práve vtedy do našich domovov, keď sme to najviac potrebovali. Po opätovných vyšetreniach každých 6 mesiacov na MR-ku, vďaka Pánu Bohu je všetko v poriadku, berie ešte lieky, to znamená, že liečba ešte nie je ukončená a teda nemôžem to brat, ako „vyliečenie”. Ja verím a som presvedčená, že keď sa utiekame k najláskavejšej Maminke, ona sa nedá zahanbiť!

Ďalšia udalosť v našej rodine sa udiala v roku 2018, keď sa v máji moja najmladšia dcéra vydala vo veku 36 rokov. V tom istom roku v júni som prijala na našu ulicu do 25 rodín kaplnku. Keďže boli ešte prázdniny, žiadali si rodiny, aby začala putovať od septembra. Ja som počas tohto obdobia prinášala Pannu Máriu do rodín mojich dcér, ktoré bývajú v inom meste. Prosba Panne Márii o dar dieťatka sa naplnila, keď o mesiac jedna z nich zostala v požehnanom stave. Naša prosba bola vypočutá, nie raz, ale trikrát, lebo nám nebo požehnalo  trojičky – tri krásne princezničky! Prišli na svet o dva mesiac skôr a dnes už majú 10 mesiacov. Od vtedy neprestávam sa denno-denne modliť deviatnik k P. Márii – nepretržite!

Posledné, čo sa udialo v mojej rodine, bolo, keď moja prostredná dcéra bola takmer 1 rok bez práce. V mesiaci december 2019 bola u nás zasa putovná socha. Momentálne bývam u dcér, aby som im pomohla, tak som Pannu Máriu mala u nich. Pred odchodom do druhej rodiny som ju slzami v očiach prosila, že ak Ona nepomôže mojej dcére, ta už asi nikto! Sochu som odniesla do iného mesta, kde mám na starosti skupinu, a tak som tam zostala na pár dní. Zrazu telefonát: „Mamička, si prvá, ktorej to oznamujem: mám prácu, kde hneď 2.1.2020 aj nastúpim.“

Nuž takáto je Matka lásky! Pýtam sa sama seba, kto rozumie najlepšie našim potrebám a bolestiam, ak nie Tá Matka, ktorá objíma s láskou každého jedného človeka. Podomová návšteva kaplnky Panny Márie, ktorá je úžasnou pomocnicou pre každého jedného z nás.

Toto je len časť svedectiev a zážitkov s Pannou Máriou putujúcou po rodinách.
Tu môžete pridať svoje svedectvo.

Zadávajte s predvoľbou a bez medzier